Potlač textilu

Móda je aktuálny trend neustále meniaci sa, uprednostňovaný skôr z ľahkomyseľných ako z praktických, logických alebo intelektuálnych dôvodov. Módny dizajn je umenie uplatňovania dizajnu a estetiky na odevy a doplnky. Azda najvýraznejšie sa móda aplikuje na oblečenie a iné aspekty ľudského výzoru.

Naša ponuka

+ kreatívne návrhy a profesionálny prístup tvorcov
+ žiarivé farby, vysoká kvalita potlače
+ široký výber strihov
+ nakupovanie z domu, zaujímavé akcie
+ originálne darčeky

Referencie

Technológie potlače

Potlač textilu sieťotlačou

Najstaršia a dodnes najefektívnejšia technológia potlače, kedy sa farba prenáša na potláčaný predmet pomocou sita na ktorom je osvitnutá grafická predloha. Ptlač textilu, plastov, kovu… a samozrejme papiera. Či už strojovo alebo ručne, vždy sa dosahuje rovnaká kvalita potlače v priebehu celej realizácie tlačovej zákazky. Touto technológiou je možné realizovať prakticky všetky tlačové motívy od jednoduchých vektorov po fotorealistické. Garantovaná odolnosť potlače voči poveternostným vplyvom.

Plnofarebná potač Chromablast na 100% bavlnu.

Sublimačná tlač umožňuje plnofarebnú potlač ľubovoľného produktu vyhotoveného z polyesteru, alebo zmesi polyesteru, nakoľko sme vlastníkmi technológie chromablast dokážeme sublimovať aj na 100% bavlnu. Bavlnené tričká potlačené touto technológiou dostanú žiarivé farby, ktoré ostávajú bez zmeny po desiatkach praní. Pri sublimačnej tlači sa motív vytlačí pomocou špeciálnych atramentov na prenosový papier, ktorý sa následne umiestni na produkt a fixuje v tepelnom lise. Pri vysokej teplote (cca 190-200 stupňov Celzia) nastáva samotná sublimácia. Atrament priamo zafarbí vlákna materiálu. Výsledok je plnofarebný motív s krásne jasnou tlačou a vysokou trvanlivosťou potlače. Pre zachovanie pôvodnej farebnosti motívu je nutné aplikovať sublimačnú tlač na biely alebo svetly materiál.

Potlač textilu metódou Flock

Flock tlač je vysokokvalitná tlač s dlhou životnosťou a výbornou krycou schopnosťou. Je to moderný spôsob potlače textilu pomocou vysoko kvalitných flock fólií. Flock je vhodný na tlačenie grafiky, textov a lôg. Grafický motív sa vyreže pomocou rezacieho plotra zo špeciálnej fólie, ktorá sa následne fixuje pri vysokej teplote a tlaku na textilný produkt. Flock je charakteristický svojím povrchom – pripomína semiš alebo jemný koberec a je veľmi príjemný na dotyk. Viacfarebný motív sa musí vyskladať z viacerých fólií a preto je vhodné limitovať počet farieb pri tejto tlači na dve. Nie je možné docieliť odtiene farieb a farebné prechody.

Potlač textilu metódou Flex

Flex tlač je vysokokvalitná tlač s dlhou životnosťou a výbornou krycou schopnosťou. Je to moderný spôsob potlače textilu pomocou vysoko kvalitných flex fólií. Flex je vhodný na tlačenie grafiky, textov a lôg. Flex tlač sa rovnako ako flock tlač realizuje vyrezaním motívu do špeciálnej fólie a jej následnou fixáciou na textilný produkt. Povrch flexu je veľmi jemný – na dotyk gumový, takmer vôbec nevystupuje nad štruktúru textilu. Samotná fólia má iba niekoľko mikrometrov a preto je táto tlač naozaj decentná a vysoko populárna. Na rozdiel od Flocku – ponúka flex tlač širšiu farebnú škálu a čo je hlavné aj rôzne efekty: Fosforový efekt(svietiaci v tme), metalický efekt (zlatá, strieborná farba), glitrový efekt (farba obsahuje drobné častice), reflexný efekt (reaguje na svetlo ako napríklad reflexné vesty)

Potlač textilu klasickou sublimáciou

Sublimačná tlač umožňuje plnofarebnú potlač ľubovoľného produktu vyhotoveného z polyesteru, alebo zmesi polyesteru, nakoľko sme vlastníkmi technológie chromablast dokážeme sublimovať aj na 100% bavlnu. Bavlnené tričká potlačené touto technológiou dostanú žiarivé farby, ktoré ostávajú bez zmeny po desiatkach praní. Pri sublimačnej tlači sa motív vytlačí pomocou špeciálnych atramentov na prenosový papier, ktorý sa následne umiestni na produkt a fixuje v tepelnom lise. Pri vysokej teplote (cca 190-200 stupňov Celzia) nastáva samotná sublimácia. Atrament priamo zafarbí vlákna materiálu. Výsledok je plnofarebný motív s krásne jasnou tlačou a vysokou trvanlivosťou potlače. Pre zachovanie pôvodnej farebnosti motívu je nutné aplikovať sublimačnú tlač na biely materiál.

Výšivka

Výšivka zušľachtuje takmer akéhokoľvek materiál, či už v nezošitom alebo zošitom stave (tričká, polokošele, mikiny, fleece bundy a vesty, čiapky, zástery, pracovné odevy, …). Naša firma pracuje na japonských priemeselných strojoch značky TAJIMA ktorá je na špici vývoja v tejto obalsti. Vyšívané logá sa priamo aplikjú na odevy, alebo sa formou nášiviek prišijú na požadované miesta. Vyšívacie programy zhotovujeme podľa pedlohy zákazníka na profesionálnom softvéri „TAJIMA DGML by PULSE“ . Ako predloha môže byť tlačený, rastrový (*jpg, *tiff, *gif, *png, …) alebo najkvalitnejšia predloha – vektorvý obrázok (*cdr, *ai, *svg, …). Obecne platí: „čím kvalitnejší podklad (predloha) tým kvalitnejšia/krajšia výšivka“